Jak urządzić mieszkanie w bloku?

Urządzenie mieszkania w bloku może być wyzwaniem – wiele zależy od metrażu lokum. Im powierzchnia mieszkania mniejsza, tym trudniej ją zagospodarować. Podpowiadamy, jak urządzić mieszkanie w bloku.

Jaki styl aranżacji wybrać?

Urządzanie mieszkania w bloku warto zacząć od określenia stylu aranżacji. Aktualnie stylów wnętrzarskich jest naprawdę wiele, a dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy przestrzeni i jasnych pomieszczeń powinni zainteresować się stylem skandynawskim. Jasne barwy, odsłonięte okna i naturalne materiały – wszystko to sprawia, że jest w mieszkaniu jest przytulnie, a jednocześnie mieszkańcy nie mają uczucia przytłoczenia.

Jak urządzić mieszkanie w bloku, aby było przytulne i modne? Właściciele mieszkań, którzy poszukują ponadczasowych rozwiązań, powinni zainteresować się stylem klasycznym. Wnętrza urządzone w stylu klasycznym są eleganckie. Nie brakuje w nich masywnych, czasem stylizowanych, mebli i wysmakowanych dodatków.

Powyższe style aranżacji to aktualnie dwa najpopularniejsze, ale wybór jest znacznie większy. Mieszkanie może zostać urządzone w stylu m.in.: prowansalskim, industrialnym, boho czy angielskim. Wszystko zależy od oczekiwań właściciela.

Zagospodarowanie pomieszczeń

Gdy mieszkanie jest kilkupokojowe, nie ma większego problemu z jego zagospodarowaniem – wystarczy wskazać, który pokój będzie sypialnią, gdzie będzie znajdować się salon, a gdzie pokój dziecka. Kłopot pojawia się wówczas, gdy mieszkanie jest jednopokojowe. Jak urządzić mieszkanie w bloku będące kawalerką z aneksem kuchennym? W tym przypadku trzeba się wykazać pomysłowością.

Aby wydzielić strefy, np. odpoczynku, do pracy czy kuchenną, warto wykorzystać materiały i kolory. Optycznie to rozwiązanie korzystniejsze niż zastosowanie np. ścianek działowych. Za pomocą np. różnych paneli podłogowych czy koloru farb do ścian możliwe jest podzielenie powierzchni, bez stawiania dodatkowych ścianek.

Jeżeli chodzi o zakup mebli czy dodatków, to ich wybór powinien być podyktowany wybranym stylem. W przypadku małych mieszkań świetnie sprawdzą się meble z dużą ilością schowków.